توربین بخار

نیروگاه

در نیروگاه­های توربین بخار، مهم­ترین ماشین، توربین بخار است که باعث تولید انرژی می­‌شود. بخار داغ می­‌تواند توسط سوخت فسیلی، ژنراتور بخار بازیابی حرارت (HRSG) یا زغال سنگ ایجاد شود. سیستم اصلی روانکاری توربین­‌های بخار به طور معمول، بزرگترین سیستم روغن در نیروگاه است که می­تواند حاوی ۲۰،۰۰۰ لیتر روغن و بالاتر با ISOVG 46 باشد که به آب، ذرات آلاینده و اکسیداسیون حساس است. بنابراین روغن موجود در سیستم روانکاری توربین بخار باید پاکیزه و عاری از رطوبت باشد.

فیلتر

چالش پیش رو

اگر سیستم روانکاری روغن توربین، تمیز و عاری از رطوبت نگهداری نشود، خطرتعمیرات و تعویض­های پرهزینه و خرابی واحد وجود دارد. مشکل اصلی روغن روانکاری توربین بخار، نه تنها ورود آب به دلیل نشتی درزگیرهای (seal) مارپیچی است بلکه آب چگال‌شده (condensed) در مخزن و ذرات نیز چالش برانگیز است. در توربین­‌های جدید، settling-in time به معنای وجود افزایش ذرات آلاینده در روغن است که در صورت عدم حذف فوری و موثر آنها می­تواند باعث فرسایش فوری شود. اگر توربین بخار عملکرد مناسبی نداشته باشد، توان الکتریکی به شبکه تحویل داده نمی‌­شود خسارت مالی بوجود می‌اید.

فواید نصب فیلترهای روغن CJC

  • حفاظت از سرمایه­‌گذاری نیروگاه
  • بهینه سازی در-دسترس‌بودن نیروگاه
  • کاهش ریسک تعمیرات توربین بخار
  • کاهش ریسک خروج توربین از مدار و هزینه های ناشی از آن
  • کاهش هزینه های بهره‌برداری و نت

هنگامی­که فیلتر روغن CJC را برروی سیستم روانکاری و کنترل روغن ترکیبی توربین بخار نصب می‌شود، یک سیستم فیلتراسیون روغن با ویژگی های فوق العاده در جداسازی آب را بهمراه ظرفیت بالای نگه­داری آلودگی بدست می‌­آورید. این موارد منجر به صرفه جویی در هزینه‌ها، قابلیت اطمینان بالاتر تجهیزات و راندمان بالای نیروگاه می‌­شود. از نظر فنی، این فیلتر برای نگه­داری روغن به صورت پاکیزه، عاری از رطوبت و محصولات اکسیداسیون شناخته شده است و طی سالهای زیاد و در چندین تأسیسات توربین بخار مستند شده است. فیلترهای روغن CJC در بسیاری از نیروگاههای جهان نصب شده‌اند. هنگامی­که شما فیلترهای CJC را انتخاب می­‌کنید، طول عمر طولانی توربین را تضمین، تعمیر و نگه­داری را کاهش داده و از خرابی های ناخواسته جلوگیری می­‌کنید. و حتی می‌­توانید آلودگی سیستم را با استفاده از پایش آلودگی روغن(OCM) کنترل کنید.

راهکارهای پیش روی شما

برای سیستم­های روانکاری توربین بخار، راهکارهای سیستم CJC به شکل زیر ارائه می‌­شود:

  • Filter Separator 2, PTU3 27/108
  • Varnish Removal Unit, VRU
  • پایش آلودگی روغن (OCM15)

راهکارهای CJC با تمام سیستم­های روانکاری و کنترل توربین بخار متناسب است (مدرن یا قدیمی). در همکاری نزدیک با تیم فنی شما، می­‌توانیم در انتخاب مناسب­ترین راهکار، بسته به نوع سیستم و شرایط موجود در محیط کمک نماییم.