بیرینگ اصلی Main Bearing

توربین بادی

نوع بیرینگ غالب در توربین‌های بادی  SRB (Spherical Roller Bearing) هم در چرخ دنده و هم در یاتاقان اصلی است. بیرینگ اصلی روانکاری‌شده با گریس یا با روغن است. در بیرینگ‌های اصلی روغن کاری شده، تا به حال روش معمولی برای فیلتر کردن روغن نبوده است، اما انجام این کار بسیار منطقی است. در بیرینگ‌های روغنکاری شده با گریس، گریس به آلاینده ها می چسبد و تمیز کردن گریس غیرممکن است. این امر طول عمر بلبرینگ ها را کاهش می دهد و یاتاقان‌های روغنکاری شده را بیشتر و بیشتر مطلوب می‌سازد.

صرف نظر از نوع روانکاری، بیرینگ‌ها همچنان یک ساختار مکانیکی پیچیده هستند و با بارهای زیاد و تلورانس‌های کوچک و با وجود بهترین تلاش ها، گاهی اوقات از کار می‌افتند. آخرین انقلاب طراحی، معرفی ژورنال بیرینگ‌ها در GBX است. این ویژگی جدید، علیرغم اینکه پیچیدگی کمتری دارد، در واقع به سطوح بالاتری از پاکیزگی، به ویژه در شرایط شروع و توقف نیاز دارد. بهینه سازی شرایط بیرینگ بهترین تبدیل توان روتور به ژنراتور را فراهم می کند که خروجی توربین را بهینه می کند.

فیلتر

چالش

اگر ذرات، رطوبت و وارنیش به طور مداوم از روغن روان کننده بیرینگ پاک نشود، در معرض خطر تعمیرات بسیار گران قیمت یا تعویض بیرینگ‌های بزرگ توربین هستید. به دلیل فشار دینامیکی بسیار زیاد بر بیرینگ‌ها، ذرات سایشی آزاد می شوند و باعث روانکاری کمتر و تلفات اصطکاک بالاتری می‌شوند، بنابراین نمی توان به بازده بهینه دست یافت و انرژی به سادگی در این فرآیند هدر می رود. زمان از کار افتادن در طول تعمیرات بیشتر می‌شود و ممکن است جریمه‌هایی برای عدم تحویل نیرو به شبکه اعمال شود، مانند زمانی که گیربکس خراب می شود.

مزایا، نصب فیلترهای روغن ®CJC

  • از سرمایه خود محافظت کنید و از عمر طولانی بیرینگ‌ها اطمینان حاصل کنید
  • در دسترس بودن و خروجی توربین را بهینه کنید
  • خطر خرابی یا جایگزینی بیرینگ‌های گران قیمت را کاهش دهید
  • کاهش خطر خرابی های برنامه‌ریزی نشده و تعمیر و نگهداری

هنگامی که یک راهکار  CJC® Offline Oil Filtration را روی بیرینگ‌های توربین بادی خود نصب می کنید، یک فیلتر روغن دریافت می کنید که ذرات ریز، رطوبت و وارنیش را به طور موثر حذف می کند. از نظر فنی، ®CJC به دلیل نگهداری تمیز روغن و خشک روانکاری بیرینگ اصلی و بدون بقایای اکسیداسیون شناخته شده است. این در طول سالیان متمادی و در چندین هزار نصب مشابه مستند شده است. هنگامی که فیلتر روغن آفلاین ®CJC را انتخاب می کنید، عمر طولانی بلبرینگ های گران قیمت را تضمین می کنید، تعمیر و نگهداری را کاهش می دهید و از خرابی های برنامه ریزی نشده جلوگیری می کنید. شما حتی می توانید از راه دور وضعیت سیستم خود را با استفاده از Oil Contamination Monitor، OCM15 نظارت کنید.