صنعت فولاد

سایر صنایع

آسیاب­های فولاد و غلتان در صنعت فولاد، واحدهای تولیدی بسیار پیچیده­‌ای هستند که در شرایط سخت محیطی کار می­‌کنند و تجهیزات قابل اطمینان، کلید حفظ بازدهی بالا و کیفیت محصول هستند. ایجاد بهره­‌وری در تولید و ددلاین مشتری برای تحویل و الزامات کیفی، کلید داشتن یک عملکرد خوب است. تعداد زیاد چرخ دنده ها در صنعت فولاد، قلب عملیات هستند و باید عملکرد کاملی داشته باشند. ماشین­کاری برای قطعات قالب گیری شده، از تجهیزات مختلفی استفاده می­‌کند که باید کار کنند نه اینکه یک گلوگاه در تولید باشند.

فیلتر

چالش

اگر روغن در صنعت فولاد برای مثال، روغن روانکاری گیربکس اصلی، روغن روانکاری بیرینگ مرکزی، هیدرولیک کوره، تمیز و عاری از ذرات اکسیداسیون نگه‌داشته نشود، ریسک خروج پرهزینه سیستم از مدار، از دست دادن بهره­‌وری در زنجیره­ تامین و بازدهی پایین­تر وجود دارد. اگر روغن در چرخ دنده­‌های فرایند تمیز نباشد، ریسک مشکلات کیفی و ضایعات بیشتر وجود دارد. اگر روغن با ذرات آلوده شده است، فرسایش شدیدی برروی چرخ دنده ها را تجربه خواهد کرد و خطر خروج پیش­بینی نشده­ سیستم از مدار به طرز چشمگیری افزایش می­‌یابد. چنانچه روغن در فرایندهای ماشینکاری برروی ماشین­های هیدرولیک تمیز نباشد، منجر به توقف ناگهانی و عمر کوتاه تر ماشین آلات خواهد شد.

مزایای نصب فیلترهای روغن CJC

 • حفظ ابزارها و ماشین­آلات مناسب برای عملیات
 • محافظت روغن چرخ­دنده از ذرات آلاینده و پسماندهای اکسیداسیون
 • حفظ پایداری و بهره وری بالای فرایند
 • تضمین کیفیت محصول
 • کاهش ریسک نگهداری و خروج بدون برنامه­ی سیستم از مدار
 • افزایش طول عمر 3 تا 4 برابری روغن ماشین و چرخ دنده

هنگامی که فیلتر روغن CJC را برروی دستگاه پرس آلومنیوم نصب می­‌کنید، در واقع یک فیلتر روغن بسیار کارآمد با بالاترین ظرفیت نگهداری روغن، مناسب برای سیستم با مقادیر بالای ذرات یا پسماندهای اکسیداسیون بدست می آورید. به این ترتیب دیگر نیازی به توقف تولید نابهنگام برای سرویس­‌دهی به فیلتر نیست. از نظر فنی، فیلتر روغن CJC، به دلیل تمیز نگه داشتن روغن عاری از رطوبت و پسماندهای اکسیداسیون، که در طول سال­ها و در چندین هزار تآسیسات فولاد و قالب­گیری مستند شده، شناخته شده است. هنگامی که فیلتر روغن CJC را انتخاب می‌­کنید، هزینه های نگهداری را کاهش می‌­دهید و از خرابی های پیش­بینی نشده جلوگیری و بازدهی را بهینه سازی می­کنید. طول عمر روغن چرخ دنده می­‌تواند به ۳ تا ۴ برابر افزایش یابد و شما حتی می‌توانید با استفاده از نمایشگر آلودگی روغن (OCM)، از اتاق کنترل مرکزی، وضعیت سیستم خود را کنترل کنید.

راهکارهای پیش روی شما

فیلترهای روغن CJC در اندازه­‌های مختلف در صنعت فولاد استفاده می­‌شوند:

 • Fine Filters از اندازه­ی HDU 27/27 تا سری بزرگتر multi-stay HDU 27/108 و HDU 427/108
 • Filter Separators از اندازه­ی PTU 15/12 تا multi-stay PTU3 27/108
 • واحد حذف وارنیش، VRU
 • Desorbers، D30 تا D88
 • پایش آلودگی روغن، OCM 15

سیستم­های CJC مناسب برای تمامی فعالیت­های صنایع فولاد هستند و در همکاری نزدیک با سازمان­های فنی، کمک می­‌کنیم که بهترین راهکار را بسته به نوع سیستم و شرایط محیطی انتخاب کنید.