آسیاب‌ها

معدن

آسیابها در عملیات صنعت معدن، محصول حاصل از سنگ شکن ها خرد میکنند تا مواد ریز را برای عملیات آماده کنند. آسیابهای میله­ای، توپی، اتوژنیک و آسیابهای نیمه اتوژنی (SAG Mills) همگی دارای تعدادی سیستم روان­کننده و هیدرولیک هستند و برای حفظ مواد معدنی در سطح بالا باید کار کنند. روغن سیستم آسیاب، در معرض میزان شدید ذرات بسیار ریز قرار دارد و بسیاری از اوپراتورها بر این باورند که واحد عملیاتی برای تعویض روغن باید به طور دوره ای خاموش شود. اما اگر روغن را با استفاده از فیلترهای روغن CJC تمیز و عاری از رطوبت نگه دارید، می­تواند از این کار اجتناب شود و پک های قدرتی هیدرولیک، موتورهای تنظیم هیدرولیک، ولوها و پمپ ها به خوبی عمل خواهند کرد و طول عمر بالایی خواهند داشت.

فیلتر

چالش پیش رو

گرد و غبار ریز و ذرات آلاینده حاصل از عملیات، باعث می­شوند آسیابها در معرض فرسایش شدید قرار بگیرند. علی رغم اینکه آسیابها تجهیزات سر سختی هستند، ضخامت فیلم روغن بین قطعات حساس متحرک سیستم روانکاری، تقریبآ  اندازه­ی ۹۰% ذرات تولید شده توسط عملیات است. این باعث فرسودگی بیش از حد می­شود. رایج است که تعویض روغن را هر سه تا چهار ماه و تعمیر اساسی گیربکس، هر 9 تا 12 ماه انجام دهید. این صحیح است که  شما برای جلوگیری از خارج شدن غیر قابل پیش بینی سیستم از مدار و یا فرسایش بیش از حد، باید سیستم را تمیز نگه دارید، اما تعویض روغن هر 3 تا 4 ماه، تنها راه حل انجام این کار نیست. در حقیقت، شما می­توانید با استفاده از فیلترهای CJC، روغن و سیستم را در شرایط بهتری نسبت به زمانیکه  به طور منظم باید روغن را تعویض کنید، قرار دهید. همچنین نشان می­دهد که چگونه قطعات حساس و مهم، طول عمری دو برابر بیشتر از آنچه شما به طور طبیعی می­بینید دارد.

مزایای نصب فیلترهای روغن CJC

  • جلوگیری از خاموشی های سیستم و افزایش بازده تولید
  • افزایش طول عمر روغن هیدرولیک و روانکار با ضریب 3-4
  • کاهش مصرف قطعات یدکی به بیش از 60%
  • حفظ سرمایه شما
  • کاهش ریسک خروج پیش بینی نشده سیستم از مدار، تعمیرات و نگهداری و داشتن آرامش خاطر

طول عمر روانکار آسیاب و روغن هیدرولیک می­تواند با ضریب 3-4 افزایش یابد و به طور همزمان از قطعات بهتر محافظت می­کند. این روش، تولید قابل اطمینان­تری به شما می­دهد. زمانی که شما فیلتر روغن CJC را برروی آسیابهای SAG روغن روانکاری سیستمهای هیدرولیک نصب می­کنید، فیلتری با بالاترین ظرفیت نگهداری آلودگی و مناسب برای توقف سرویس­­های عادی دریافت میکنید، به گونه­ای که دیگر نیازی به تعویض به موقع فیلتر ندارید. فیلتر CJC، روغن را تمیز، عاری از رطوبت و پسماندهای اکسیداسیون نگه می­دارد، که در طی سالیان متمادی و در چندین هزار تأسیسات صنعتی که بسیاری از آنها در شرایط سخت محیط معدنکاری قرار دارند مستند شده است. شما حتی می­توانید  از راه دور شرایط سیستم را با استفاده از نمایشگر آلودگی روغن، پایش کنید.

راهکارهای پیش روی شما

برای آسیابها، سیستم CJC راه حل­های زیر را پیشنهاد می­دهد:

  • Fine Filters, HDU 27/108
  • Filter Separator, PTU series
  • Desorber
  • Filter Inserts type B
  • پایش آلودگی روغن، OCM 15

سیستم CJC بدون در نظر گرفتن حجم روغن، برای کلیه­ی سیستمهای آسیابی متناسب است و به شما اطمینان خاطر از عملکرد آنها را می­دهد. یک فیلتر مناسب، چیدمان کوچکی است که تآثیر بزرگی برروی عملکرد و قابلیت اطمینان آسیابهای شما خواهد داشت.