گیربکس فن برج‌های خنک‌کننده

نیروگاه

برای آنکه بخار کم-انرژی از توربین تبدیل به آب شود، یک دستگاه خنک‌کننده مورد نیاز است. اگر نیروگاه در نزدیکی یک منبع آب قرار داشته باشد، آب می­تواند از دریاچه یا رودخانه تأمین شود اما این مسئله اغلب باعث عواقب زیست محیطی می­شود. بنابراین معمولاً از برج‌های خنک‌کننده استفاده می­شود. دمنده (Fan) در مرکز هر برج خنک کننده، جریان هوای خنک را تضمین می­کند و به وسیله گیربکس و موتور الکتریکی چرخانده می­شود. از آنجا که گیربکس حداقل با فاصله­ی 30 متر از سطح زمین نصب می­شود، نگه­داری آن آسان نیست و بنابراین روغن در گیربکس فن برج خنک‌کننده باید تمیز و عاری از رطوبت نگه­داری شود.

فیلتر

چالش­های پیش رو

اگر روغن گیربکس فن برج خنک کننده عاری از رطوبت و تمیز نگه­داری نشود، خطر تعمیرات پرهزینه و یا تعویض قطعات و خرابی نیروگاه وجود دارد.  مشکل اصلی روغن گیربکس فن برج خنک کننده، ورود آب و گرد و غبار است که منجر به فرسایش قطعات و پسماند اکسیداسیون روغن می­شود. دسترسی به گیربکس فن برج خنک‌کننده سخت است، بنابراین هزینه سرویس و خدمات آن بسیار زیاد است. اگر گیربکس برج خنک کننده عملکرد مناسبی نداشته باشد، توان (نیرو) به شبکه داده نمی­‌شود و ریسک جریمه بوجود می­‌آید.

مزایای نصب فیلترهای روغن CJC

  • حفظ سرمایه شما
  • بهینه­ سازی در دسترس بودن نیروگاه
  • کاهش ریسک تعمیرات پرهزینه گیربکس فن برج خنک‌کننده
  • کاهش ریسک خرابی­ها، خروج توربین از مدار و جریمه
  • کاهش هزینه های نگه­داری

هنگامی­که فیلترهای CJC را برروی گیربکس فن برج خنک کننده نصب می­‌کنید، در واقع فیلتری با قابلیت فوق العاده­‌ی حذف آب و ذرات آلاینده را به دست آورده‌اید. این امر باعث صرفه‌جویی در هزینه و افزایش قابلیت اطمینان تجهیزات و همچنین افزایش بازدهی نیروگاه می­‌شود. از نظر فنی، این فیلتر برای نگه­داری روغن به صورت پاکیزه، عاری از رطوبت و پسماندهای اکسیداسیون شناخته شده است و طی سال­های زیاد و در چندین گیربکس فن خنک‌کننده مستند شده است. فیلترهای روغن CJC در بسیاری از نیروگاههای جهان نصب شده‌اند. هنگامی­که شما فیلترهای CJC را انتخاب می­‌کنید، هزینه­ تعمیر و نگه­داری را کاهش داده، طول عمر طولانی توربین را تضمین و از خرابی های ناخواسته جلوگیری می­‌کنید. همچنین می­‌توانید آلودگی سیستم را با استفاده از پایش آلودگی روغن(OCM) کنترل کنید.

راهکارهای پیش روی شما

برای سیستم­های گیربکس فن برج­های خنک کننده، CJC راهکارهای زیر را پیشنهاد می­‌دهد:

  • HDU Fine Filter
  • پایش آلایندگی روغن، OCM15

سیستم­های CJC متناسب با تمام اندازه­‌های سیستم گیربکس فن برج خنک کننده (جدید یا قدیمی) هستند. ما با همکاری نزدیک با تیم فنی شما می­‌توانیم مناسب­‌ترین راهکار را بسته به نوع سیستم و شرایط محیطی پیشنهاد دهیم.