گیربکس توربین بادی

توربین بادی

گیربکس، قلب توربین بادی است که سرعت پایین را از محور روتور به سرعت بالا در سمت ژنراتور تبدیل می کند. طراحی پیچیده دنده و بیرینگ به ذرات و رطوبت حساس است. ترکیب روان‌کننده‌های با ویسکوزیته بالا (ISO VG 320)، بارهای زیاد روی قطعات و محیط‌های سخت، نگه داشتن روغن WTG را در وضعیت تمیز و خشک حیاتی‌تر می‌کند.

فیلتر

چالش

اگر روغن روانکاری WTG تمیز و خشک نگهداری نشود، در معرض خطر تعمیرات یا تعویض بسیار گران قیمت، زمان توقف و جریمه های احتمالی برای عدم تحویل برق به شبکه قرار خواهید داشت. علاوه بر این، روغن آلوده نمی تواند عمری طولانی داشته باشد، بنابراین روغن ممکن است نیاز به تعویض زودهنگام داشته باشد. عمر طولانی روغن تنها در صورتی حاصل می شود که آب، ذرات سایش و محصولات اکسیداسیون به طور مداوم از روغن حذف شوند. از نظر سرویس‌دهی، مکان‌های اغلب دور افتاده توربین‌های بادی منجر به هزینه‌های بالایی برای جایگزینی فیلتر داخلی مسدود شده در زمان‌های خارج از روال معمول سرویس می‌شود.

مزایای نصب فیلترهای روغن ®CJC

  • از سرمایه خود محافظت کنید
  • در دسترس بودن و زمان کار را بهینه کنید
  • کاهش ریسک تعمیرات گران گیربکس
  • خطر خرابی های برنامه ریزی نشده را کاهش دهید
  • کاهش هزینه های نگهداری
  • به طور خلاصه: از دارایی خود محافظت کنید و LCoE خود را بهینه کنی

هنگامی که یک راهکار فیلتر روغن ®CJC روی گیربکس خود نصب می کنید، فیلتر روغنی با بالاترین ظرفیت نگهداری کثیفی، مناسب برای فواصل زمانی معمولی سرویس دریافت می کنید، بنابراین نیازی به سرویس بی موقع هیچ فیلتر روغنی ندارید. فیلتر روغن ®CJC به دلیل نگهداری تمیز روغن، خشک و بدون محصولات اکسیداسیون شناخته شده است که طی سالیان متمادی در چندین هزار نصب WTG مستند شده است. هنگامی که فیلتر روغن آفلاین ®CJC را انتخاب می کنید، عمر طولانی گیربکس و روان کننده را تضمین می کنید، تعمیر و نگهداری را کاهش می‌دهید و از خرابی‌های برنامه ریزی نشده جلوگیری می‌کنید. و حتی می‌توانید از راه دور وضعیت سیستم خود را با استفاده از CJC® Oil Contamination Monitor، OCM15 کنترل کنید.

راهکار‌های سیستم ®CJC برای همه گیربکس‌ها بدون توجه به سازنده مناسب است. با همکاری نزدیک با سازمان های فنی شما، ما به انتخاب بهینه‌ترین راهکار بسته به نوع توربین، نوع روان کننده و شرایط عملیاتی کمک می کنیم.