توربین گازی – روغن روانکاری و کنترل مشترک

نیروگاه

در نیروگاه های توربین گازی، روانکاری بیرینگ ها (ژورنال و تراست) عملکرد توربین را در نقطه مطلوب نگه می دارد. سیستم روانکاری معمولآ از یک مخزن بزرگ برای ذخیره سازی، کولر( خنک کننده) برای حذف حرارت از روغن و پمپ ها جهت گردش روغن تشکیل شده است. حجم روغن در سیستم روانکاری زیاد است و غالبا از همان مخزن روغن برای سیستم کنترل/ گاورنر  که شامل IGV ، ولوهای کنترل گاز و کنترل سوخت است، استفاده می شود. نگه داشتن روغن در یک سیستم روانکاری  توربین و سیستم کنترل آن بصورت پاکیزه، خشک و عاری از اکسیداسیون، کلید راندمان و خروجی بالا در توربین است.

فیلتر

چالش پیش رو

اگر روغن روانکاری و سیستم کنترل توربین، تمیز و عاری از باقیمانده های اکسیداسیون نگه داشته نشوند، شما در ریسک هزینه های زیادی را برای تعمیرات یا جایگزینی قطعات و توقف تولید خواهید بود. ازکار افتادگی ولو، فشار بالابرنده ضعیف برروی شفت توربین، دمای بالای مواد به دلیل وارنیش در بیرینگ، فرسایش بیشتر، عملکرد ضعیف مبدل های حرارتی و طول عمر کوتاه روغن از مشکلات رایج هستند. اگر توربین گازی عملکرد خوبی نداشته باشد، انرژی به شبکه تحویل داده نمی شود و در نهایت،‌نیروگاه در خطر جریمه خواهد بود.

مزایای نصب فیلترهای روغن CJC

  • حفاظت از سرمایه ‌گزاری نیروگاه
  • بهیته سازی در دسترس بودن نیروگاه
  • کاهش ریسک تعمیرات توربین گازی
  • کاهش ریسک خروج توربین از مدار و هزینه های ناشی از آن
  • کاهش هزینه های بهره‌برداری

هنگامی که شما فیلتر روغن CJC را برروی سیستم روانکاری و کنترل روغن ترکیبی توربین گازی خود نصب می‌کنید، یک سیستم تصفیه روغن با ویژگی های فوق العاده برای برداشتن ذرات آلاینده، اکسیداسیون و رطوبت و ظرفیت بالای نگه داری آلودگی را بدست می‌آورید. این موارد منجر به صرفه جویی در هزینه ها، قابلیت اطمینان بالاتر تجهیزات و راندمان بالای نیروگاه می‌شود. از لحاظ فنی، این فیلتر برای نگه داری روغن به صورت پاکیزه، عاری از رطوبت و محصولات اکسیداسیون شناخته شده است و طی سالهای زیاد و در چندین نیروگاه در داخل کشور مستند شده است. فیلترهای روغن CJC در بسیاری از نیروگاههای جهان نصب شده‌اند. هنگامی که شما فیلترهای CJC را انتخاب می‌کنید، طول عمر طولانی توربین را تضمین، تعمیر و نگهداری را کاهش داده و از خرابی های ناخواسته جلوگیری می‌کنید. و حتی می‌توانید آلودگی سیستم را با استفاده از آنالیزر پایش آلودگی روغن(OCM) کنترل کنید.

راهکارهای پیش روی شما

برای سیستم های روانکاری ترکیبی و کنترل روغن توربین گازی، راهکار سیستم CJC به شکل زیر ارائه می شود:

  • VRU (Varnish Removal Unit)
  • HDU 27/108
  • پایش آلودگی روغن ( OCM15)

راهکارهای CJC با تمام سیستم های روانکاری و کنترل توربین گازی متناسب است (جدید یا قدیمی) در همکاری نزدیک با تیم فنی شما، می توانیم در انتخاب مناسب ترین راهکار، بسته به نوع سیستم و شرایط موجود در محیط کمک نماییم.