توربین گازی – روغن هیدرولیک کنترل

نیروگاه

در توربین گازی، سیستم هیدرولیک کنترل توربین، وظیفه کنترل جریان گاز یا سوخت‌های مایع را به توربین بر عهده دارد. در حالیکه حجم روغن در این سیستم نسبتا کم است، کارکرد دقیق و مطمین مدارهای هیدرولیک و شیرهای کنترلی آن نقش کلیدی در پایداری  توربین دارد. نگهداری روغن هیدرولیک کنترل توربین در شرایط پاکیزه، خشک و عاری از پسماند اکسیداسیون، کلید اطمینان‌پذیری بالا در تولید انرژی ست است.

 

فیلتر

چالش پیش رو

اگر روغن هیدرولیک سیستم کنترل، تمیز و عاری از باقیمانده های اکسیداسیون نگه داشته نشود، شما توربین را در معرض ریسک بالای  تریپ قرار می‌دهید. همچنین ریسک خرابی و تعمیرات یا جایگزینی قطعات سیستم هیدرولیک نیروگاه افزایش می‌دهید. گرفتگی شیر‌ها، کاهش فشار هیدرولیک، افزایش فرسایش و طول عمر کوتاه روغن از مشکلات رایج هستند. اگر توربین گازی عملکرد خوبی نداشته باشد، توان به شبکه تحویل داده نمی­‌شود و در نهایت ریسک افزایش هزینه‌ها و جرایم به وجود می­‌آید.

مزایای نصب فیلترهای روغن CJC

  • حفظ سرمایه­ شما
  • بهینه سازی در دسترس‌بودن نیروگاه
  • کاهش ریسک تعمیرات سیستم کنترل
  • کاهش ریسک خروج توربین از مدار و هزینه های ناشی از آن
  • کاهش هزینه‌های بهره‌برداری

هنگامی­که شما فیلتر روغن CJC را برروی سیستم کنترل روغن توربین گازی خود نصب می­‌کنید، به یک سیستم تصفیه روغن با ویژگی‌های فوق‌العاده برای حذف ذرات آلاینده، اکسیداسیون و رطوبت و ظرفیت بالای نگه­داری آلودگی دست می­‌یابید. این موارد منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌ها، قابلیت اطمینان بالاتر تجهیزات و راندمان بالای نیروگاه می­‌شود. از لحاظ فنی، این فیلتر برای نگه­داری روغن به صورت پاکیزه، عاری از رطوبت و محصولات اکسیداسیون شناخته شده است و طی سال­های زیاد و در چندین تأسیسات توربین گازی مستند شده است. فیلترهای روغن CJC در بسیاری از نیروگاههای جهان نصب شده­‌اند. هنگامی­که شما فیلترهای CJC را انتخاب می­‌کنید، طول عمر طولانی سیستم هیدرولیک کنترل را تضمین، تعمیر و نگه­داری را کاهش داده و از خرابی های ناخواسته جلوگیری می­‌کنید. و حتی می­‌توانید آلودگی سیستم را با استفاده از پایش آلودگی روغن(OCM) کنترل کنید.

راهکارهای پیش روی شما

برای سیستم­های هیدرولیک کنترل توربین گازی، راهکارهای سیستم CJC به شرح زیر استفاده می­شود:

  • Gas Turbine Filter 1, HDU 27/27
  • Gas Turbine Filter 2, HDU 27/108
  • پایش آلودگی روغن، OCM 15

راهکارهای سیستم CJC با تمام سیستم­های روانکاری و کنترل توربین گازی مجزا متناسب است (جدید یا قدیمی). در همکاری نزدیک با سازمانهای فنی، می­‌توانیم در انتخاب مناسب­‌ترین راهکار، بسته به نوع سیستم و شرایط موجود در محیط کمک نماییم.