دامپ تراک

معدن

ناوگان متحرک برروی زمین، معادن را پویا نگه می‌­دارند. کامیون­‌ها و ماشین­‌های حفاری در شرایط سختی کار می‌کنند و دارای تعدادی سیستم روان‌کننده و هیدرولیک هستند و برای آنکه جریان مواد معدنی حفظ شود باید کار کنند. تجهیزات متحرک، سیستم های روغن بسیار متفاوتی دارند (روانکاری موتور، گیربکس، هیدرولیک، دیفرانسیل و…) و بسته به کاربرد، ممکن است دچار آلودگی ذرات، دوده، اکسیداسیون روغن و وارنیش باشد.

برای مثال رایج است که روغن موتورها هر ۳۰۰-۲۵۰ ساعت و روغن هیدرولیک هر ۵،۰۰۰ ساعت و گاهی بیشتر تعویض می­‌شود. با این وجود هنوز شاهد مشکلاتی در پمپ­‌های هیدرولیک هستیم. تعویض روغن موتور در هر ۲۵۰ ساعت تآثیر بسزایی برروی عملکرد روزانه آن می‌­گذارد. در واقع با تمیز و خشک نگه داشتن روغن و از بین بردن مولدهای اکسیداسیون با استفاده از فیلتر روغن CJC  زمان تعویض روغن می‌تواند به ۱،۵۰۰ ساعت افزایش یابد. طول عمر روغن مورد استفاده در سیستم­های هیدرولیک، گیربکس­‌ها، دیفرانسیل‌ها و موتورها می‌تواند به ۵ برابر افزایش یابد و فرسایش تجهیزات به حداقل برسد.

 

فیلتر

چالش پیش روی شما

درحالی­که کامیون­‌ها و ماشین­‌های حفاری در معرض تنش شدید آب و هوایی، محیط غبارآلود و لرزش زیاد قرار دارند، معدن به کارایی و قدرت افزاینده آنها نیاز دارد. به منظور افزایش بهره­‌وری، تولیدکنندگان این ماشین‌ها روزبروز از اجزای پیشرفته‌تر و حساستری استفاده می‌کنند- به عنوان مثال موتورهای فشار قوی ریلی دیزل با انژکتورهای بسیار حساس- که این امر بر لزوم استفاده از سیستم­های روان کاری تمیزتر بیشتر تاکید می­‌کند. آلودگی ذرات در روغن، اغلب بسیار زیاد است که اگر ظرفیت نگهداری آلودگی فیلتر‌ها کم باشد، منجر به تعویض مکرر فیلترها می‌­شود. ذرات فرسایشی، گرد و غبار و تغلیظ روغن باعث افزایش سرعت تخریب و در نهایت منجر به کاهش اطمینان پذیری و از بین رفتن توان تولید می‌­شود.

راه حل معمول، تعویض روغن (اغلب در مورد روغن روانکاری موتور) است که رایج ترین فاصله­ تعویض روغن دیده شده ۲۵۰ ساعت برای کامیون­های سنگین است که با نگهداری و فیلتراسیون روغن، می‌­تواند تا ۱،۵۰۰ ساعت افزایش یابد. در این صورت، روغن همچنان شرایط و روند فرسایشی نرمالی دارد. در حقیقت، فرسایش سیستم به کمتر از حد معمول که سازنده ماشین‌الات در نظر گرفته است می‌رسد. الگوهای مشابهی را می­‌توان در سیستم­های هیدرولیک، دیفرانسیل­ها، موتورهای چرخی و در حقیقت با تمام سیستم­های روانکاری مشاهده کرد.

مزایای نصب فیلترهای روغن CJC

  • ۱۸،۰۰۰ ساعت برای انژکتورها
  • ۱،۵۰۰ ساعت در روانکاری موتور
  • ۱۰،۰۰۰ ساعت در روغن هیدرولیک
  • ۱۵،۰۰۰ ساعت در دیفرانسیل‌ها
  • کاهش مصرف قطعات یدکی به بیش از 60%
  • دوبرابر شدن طول عمر تجهیزات بین تعمیرات اساسی
  • کاهش ریسک نگهداری، تعمیرات و خروج پیش‌بینی‌نشده­ سیستم از مدار

طول عمر روغن روانکاری و هیدرولیک میتواند به ۴ تا ۵ برابر، بدون به خطر افتادن تجهیزات، افزایش یابد. هنگامی که فیلتر روغن off-line CJC را برروی کامیون‌ها یا ماشین‌های حفاری نصب می­‌کنید، طبیعی است که فواصل تعویض، ۱۰،۰۰۰ ساعت روی روغن هیدرولیک، ۱،۵۰۰ ساعت روی روغن روانکاری موتور، ۱۸،۰۰۰ ساعت برروی انژکتورها و ۱۵،۰۰۰ ساعت برروی روغن دیفرانسیل را مشاهده کنید. نتایج تست روغن، نشان خواهند‌ داد که روغن در دامنه مجاز سازنده قرار گرفته و همچین باعث کاهش فرسایش قطعات می­‌شود. بنابراین طول عمر دستگاه، گاهی اوقات تا ۱۰ برابر افزایش می­‌یابد.

فیلترهای روغن CJC، نتایج مستندی در تمیز نگهداشتن روغن، عاری از رطوبت و پسماندهای اکسیداسیون در چندین هزار تاسیسات صنعتی، که بسیاری از آنها در محیط معدن‌کاری سخت قرار دارند، را نشان داده است.

راهکارهای پیش روی شما

برای کامیونها و ماشین­های حفاری، CJC سیستم زیر را پیشنهاد می­دهد:

  • Fine Filter size HD HDU 15/12 تا HD HDU 27/108

سیستم CJC مناسب برای تمامی کامیون­ها و ماشین­های حفاری، صرف نظر از حجم روغن است. در همکاری نزدیک با سازمان فنی ما، به انتخاب مناسب ترین راه حل کمک می­کنیم.