مخازن سوخت

نیروگاه

برای توربین­های گازی نیروگاهی، مخازن سوخت مایع با مشخصات و حجم‌های مختلفی طراحی می‌شود. این مخازن، چه مخزن گیرنده و یا سرویس باشند، همه آنها با یک مشکل مواجه هستند و آن آلوده شدن توسط ذرات آلاینده و آب و بدتر شدن کیفیت سوخت پس از تنها چند هفته در مخازن است. ظرفیت نگه­داری دیزل زیاد است و نگه­داشتن پاکیزگی آن برروی ISO 16/14/11 و عاری از آب، عملکرد و طول عمر توربین را بهبود خواهد داد.

فیلتر

چالش پیش رو

سوخت مایع، مراحل زیادی را از پالایشگاه تا مخازن ذخیره طی می­‌کند و در طول مسیر، مقادیر ذرات آلاینده و آب زیاد و مقادیر کمی از لجن و باکتری در دیزل یافته می‌شود. اگر روغن دیزل، تمیز و عاری از رطوبت، سدیم و پتاسیم نگه داشته نشود، ریسک‌های بسیار پرهزینه ای مانند تعمیرات و تعویض‌ قطعات، خروج توربین از مدار و توان کمتر تولید وجود خواهد داشت. سوخت مایع آلوده همچنین باعث اورهال و تریپ زودهنگام توربین و حتی آسیب رسیدن به آن می‌­شود. به طور مثال بروز عدم تعادل چرخشی زمانی­که نازل‌های سوخت مقادیر یکسان از سوخت را تأمین نمی­‌کنند.

مزایای نصب فیلترهای روغن CJC

  • جلوگیری از خروج توربین­ به دلیل خرابی و یا آسیب دیدن
  • افزایش طول عمر توربین­ها و اجزای توربین به عنوان مثال تیغه ها، نازل و…
  • کاهش مصرف قطعات یدکی بیش از 60%
  • کاهش خطر خرابی ها، تعمیرات و نگه­داری ناخواسته
  • حفاظت از سرمایه‌گزاری

یک رابطه مستقیم بین پاکیزگی سوخت دیزل، زمان بکارگیری تجهیزات و هزینه های عملیاتی وجود دارد. هنگامی­که شما فیلتر روغن CJC را برروی مخزن سوخت مایع نصب می­‌کنید، در واقع فیلتر سوختی را با بالاترین ظرفیت آلودگی و مناسب برای  فواصل سرویس عادی دریافت می­‌کنید، بنابراین شما نیازی به سرویس ناگهانی فیلترها ندارید. از نظر فنی، CJC برای جداسازی سدیم و پتاسیم و برای نگه­داشتن سوخت تمیز و عاری از رطوبت شناخته شده و طی سال­های طولانی و در بسیاری از کاربردها مستند شده است. فیلترهای CJC در بسیاری از نیروگاه­های سراسر جهان نصب شده­‌اند. زمانی­که شما این فیلترها را انتخاب می­‌کنید، در واقع طول عمر طولانی توربین را تضمین می­‌کنید. شما حتی می­‌توانید با استفاده از پایش آلودگی روغن (OCM) شرایط سوخت دیزل خود را از راه دور پایش کنید.

راه حل­های پیش روی شما

برای مخازن سوخت مایع توربین گازی، سیستم­های CJC به شرح زیر استفاده می­‌شود:

  • Fine Filter, HDU 27/108
  • Filter Separator, PTU3 Multistay
  • پایش آلودگی روغن، OCM 15

راهکارهای سیستم CJC برای تمام مخازن ذخیره سوخت مایع، بدون توجه به حجم روغن مناسب است (جدید یا قدیمی). ما می‌توانیم در همکاری نزدیک با سازمان­های فنی، در انتخاب مناسب­‌ترین راهکار، بسته به نوع سیستم و شرایط موجود در محیط به شما کمک نماییم.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.