توربین‌ گاز – کمپرسور و درایو

نفت، گاز و پتروشیمی

در توربوکمپرسورها – در ایستگاه‌های انتقال گاز، پتروشیمی و پالایشگاه – ، روانکاری بیرینگ‌های توربین­ (main roller, journal, thrust bearing) توربین را در کارکرد مطلوب خود نگه می­‌دارد. سیستم روانکاری معمولآ از یک مخزن بزرگ برای ذخیره سازی، کولر( خنک کننده) برای حذف حرارت از روغن و پمپ ها جهت گردش روغن تشکیل شده است. حجم روغن در سیستم روانکاری زیاد است (ISO VG32) و غالبآ از همان مخزن روغن برای سیستم کنترل/ گاورنر  که شامل IGV ، ولوهای کنترل گاز و کنترل سوخت است، استفاده می­‌شود. نگه­داری روغن در یک سیستم روانکاری ترکیبی و سیستم کنترل پاکیزه، خشک و عاری از پسماند اکسیداسیون، کلید راندمان بالا است.

فیلتر

چالش

اگر روغن روانکار توربین گاز، تمیز و عاری از پسماندهای اکسیداسیون نگه داشته نشوند، شما هزینه های زیادی را برای تعمیرات یا جایگزینی قطعات و خرابی وواحد متحمل می‌شوید. گیرکردن شیر‌ها، فشار بالابرنده ضعیف برروی شفت توربین، دمای بالا به دلیل وارنیش در Clearance های بیرینگ، سایش شتاب‌یافته، عملکرد ضعیف مبدل­‌های حرارتی و طول عمر کوتاه روغن از مشکلات رایج هستند. اگر توربین گاز عملکرد خوبی نداشته باشد، کمپرسورها و سیستم‌ها متوقف شده و ریسک هزینه‌ها افزایش ‌می‌یابد.

مزایای نصب فیلترهای روغن CJC

  • حفظ سرمایه­ شما
  • بهینه سازی در دسترس‌بودن واحد
  • کاهش خطرپذیری تعمیرات توربین گازی
  • کاهش خطر توقف تولید یا انتقال مواد و هزینه های ناشی از آن
  • کاهش هزینه های نگه­داری

هنگامی­که شما فیلتر روغن CJC را برروی سیستم روانکاری و کنترل روغن ترکیبی توربین گازی خود نصب می‌­کنید، به یک سیستم تصفیه روغن با ویژگی های فوق العاده برای برداشتن ذرات آلاینده، اکسیداسیون و رطوبت و ظرفیت بالای نگه­داری آلودگی دست می­‌یابید. این موارد منجر به صرفه جویی در هزینه ها، قابلیت اطمینان بالاتر تجهیزات و راندمان بالای مجتمع می‌­شود. از لحاظ فنی، این فیلتر برای نگه­داری روغن به صورت پاکیزه، عاری از رطوبت و محصولات اکسیداسیون شناخته شده است و طی سال­های زیاد و در چندین تأسیسات دارای توربین گازی مستند شده است. فیلترهای روغن CJC در بسیاری از توربین‌های جهان نصب شده­اند. هنگامی­که شما فیلترهای CJC را انتخاب می­‌کنید، طول عمر طولانی توربین را تضمین، تعمیر و نگه­داری را کاهش داده و از خرابی های ناخواسته جلوگیری می­‌کنید. و حتی می­‌توانید آلودگی سیستم را با استفاده از پایش آلودگی روغن(OCM) کنترل کنید.

راهکارهای پیش روی شما

برای سیستم­های روانکاری توربین گازی مجزا، راهکارهای سیستم CJC به شرح زیر استفاده می­شود:

  • Gas Turbine Filter 2, HDU 27/108
  • Varnish Removal Unit, VRU
  • پایش آلودگی روغن، OCM 15

راه حل­های سیستم CJC با تمام سیستم­های روانکاری و کنترل توربین گازی مجزا متناسب است (جدید یا قدیمی) و ما می­توانیم آنهار را در هرکجا که نیاز باشد، در سطح جهانی تحویل دهیم. در همکاری نزدیک با سازمانهای فنی، می­توانیم در انتخاب مناسب­ترین راهکار، بسته به نوع سیستم و شرایط موجود در محیط کمک نماییم.